Laureaci nagrody za wyróżniające sięgnięcia naukowe (do 2014 roku Nagrody imienia Wiktora Kemuli)
  2000 Janusz Lewiński
Mirosław Czarnecki (wyróżnienie)
  2001 Michał Cyrański
Marek Cypryk (wyróżnienie)
  2002 Jacek Komasa
Wojciech Hyk (wyróżnienie)
  2003 Janusz Ryczkowski
  2004 Przemysław Niedzielski
  2005 Maciej Kubicki
  2006 Violetta Patroniak
  2007 Żaneta Polkowska
  2008 Bogusława Łęska 
Renata Gadzała-Kopciuch (wyróżnienie)
  2009 Janina Kabatc
Aleksander Astel (wyróżnienie)
  2010 Teresa Łuczak
Marcin Kwit (wyróżnienie)
  2011 Artur Krężel
  2013 Kinga Góra-Marek (wyróżnienie)
  2014 Adam Huczyński
  2015 Artur R. Stefankiewicz
  2016 Sławomir Boncel
  2017 Sylwia Bajkacz
 
Laureaci nagrody za wyróżnioną rozprawę doktorską  (do 2014 roku Nagrody Sigma-Aldrich i Polskiego Towarzystwa Chemicznego za wyróżnioną rozprawę doktorską z zakresu chemii organicznej)
  1998 Daniel T. Gryko
Maciej Mikina
  2000 Mariusz Popenda
  2001 Robert Łysek
  2002 Elżbieta Jankowska
Mirosława Grymek (wyróżnienie)
Izabela Tworowska (wyróżnienie)
  2003 Karol Kacprzak 
Beata Kolesińska (wyróżnienie)
Małgorzata Kujawa-Welten (wyróżnienie)
  2004 Marcin Drąg 
Izabela Czeluśniak (wyróżnienie)
Iwona Maciągiewicz (wyróżnienie)
  2005 Jarosław Kalisiak
Wojciech Augustyniak (wyróżnienie)
Radomir Jasiński (wyróżnienie)
  2006 Piotr Kwiatkowski
Agnieszka Mikus (wyróżnienie)
Damian Płażuk (wyróżnienie)
  2007 Anna Michrowska
Anna Berlicka (wyróżnienie)
Andrzej Gondela (wyróżnienie)
  2008 Rafał Loska
Agnieszka Grajewska (wyróżnienie)
  2009 Sebastian Stecko
Beata Dudziec (wyróżnienie)
Marcin Jasiński (wyróżnienie)
  2010 Łukasz Albrecht
Jędrzej Walkowiak (wyróżnienie)
  2011 Agnieszka Bodzioch
Elżbieta Łastawiecka (wyróżnienie)
  2012 Jadwiga Gajewy
Emilia Obijalska (wyróżnienie)
Patrycja Żak (wyróżnienie)
  2013 Jakub Adamek
  2014 Tomasz Siodła
  2015 Weizhao Cai
Jarosław Granda
  2016 Piotr Legutko
  2017 Tomasz Pawlak
 
Laureaci nagrody za wyróżnioną pracę magisterską (do 2014 roku Nagrody imienia Janiny Janikowej)
  2000 Monika Brząszcz
Konrad Patkowski
Andrzej Leniart (wyróżnienie)
Marta Sidor (wyróżnienie)
  2001 Kamil F. Dziubek
Agata Szpilska
Sławomir Zalewski (wyróżnienie)
Tomasz Zieliński (wyróżnienie)
  2002 Alicja Utrata
Michał Chodkiewicz (wyróżnienie)
Tomasz Dyląg (wyróżnienie)
Anna Więcek (wyróżnienie)
  2003 Maciej Szaleniec
Robert Pązik (wyróżnienie)
Agnieszka Wojtkowiak (wyróżnienie)
Monika Wyszogrodzka (wyróżnienie)
  2004 Robert Andrukiewicz
Agnieszka Mech
Hubert Cybulski (wyróżnienie)
Agnieszka Filiks (wyróżnienie)
Maciej Harańczyk (wyróżnienie)
  2005 Edyta Dyguda
Michał Kijak
Aneta Brud (wyróżnienie)
Marcin Nowogródzki (wyróżnienie)
  2006 Szymon Rogalski
Joanna Jankowska (wyróżnienie)
Agnieszka Puc (wyróżnienie)
Małgorzata Skubel (wyróżnienie)
  2007 Agnieszka Kusior
Monika Ludwiczak (wyróżnienie)
Emilia Obijalska (wyróżnienie)
Małgorzata Światłowska-Szczygieł (wyróżnienie)
  2008 Tomasz Kalwarczyk
Kamil Basiński (wyróżnienie)
Dariusz Markiewicz (wyróżnienie)
Tomasz Warzocha (wyróżnienie)
  2009 Mateusz Woźny
Rafał Kurczab (wyróżnienie)
Agnieszka Nowak-Król (wyróżnienie)
  2010 Jacek Ściebura
Monika Marciniak (wyróżnienie)
Artur Smaga (wyróżnienie)
  2011 Piotr Guńka
Anna Rogulska (wyróżnienie)
Jędrzej Wysocki (wyróżnienie)
  2012 Joanna Gryboś
Michał Cegłowski (wyróżnienie)
Maria Niemczyk-Wrzeszcz (wyróżnienie)
  2013 Maciej Giedyk
Adam Gorczyński (wyróżnienie)
Marcin Runowski (wyróżnienie)
  2014 Krzysztof M. Borys
Krzysztof Sozański
  2015 Wojciech Kaspera
Bartosz Orwat
  2016 Katarzyna Goliszewska
  2017 Artur Kasprzak
     
Laureaci Nagrody imienia Bronisława Znatowicza
  2005 Konrad Szaciłowski
  2006 Cezary Pietraszuk
  2007 Michał Bystrzejewski
  2008 Michał Karchier
Karol Michalak
Jerzy Wicha
  2009 Halina Kwiecień
  2010 Andrzej Mianowski
  2011 Dorota Światła-Wójcik
  2012 Grzegorz Schroeder
  2013 Joanna Czub
Henryk Figiel
Łukasz Gondek
  2014 Andrzej Molski
Anna Stachiewicz
  2015 Anna Wilk
  2016 Julita Malejko
  2017 Maria Cieślak-Golonka
     
Laureaci Nagrody imienia Aleksandra Zamojskiego
  2008 Krzysztof Kuśmierek
Ewa Kłodzińska (wyróżnienie)
Paulina Majewska (wyróżnienie)
  2009 Wojciech Chaładaj
Adam Huczyński (wyróżnienie)
Beata Plutowska (wyróżnienie)
  2010 Wojciech Płaziński
Joanna Gościańska (wyróżnienie)
Filip Zasada (wyróżnienie)
  2011 Anna M. Wołowicz
Izabela Michalak (wyróżnienie)
  2012 Szymon Bocian
Tomasz Grzyb (wyróżnienie)
Anna Lewandowska-Andrałojć (wyróżnienie)
  2013 Katarzyna N. Jarzembska
Hanna Golińska-Maźwa (wyróżnienie)
Gabriela Maniak (wyróżnienie)
  2014 Wiktor Lewandowski
 
Laureaci Nagrody imienia Jacka Rychlewskiego
  2006 Mieczysław Trochała
  2007 Tomasz Jaroń
  2008 Dominik Kurzydłowski
Radosław Włodarczyk
  2009 Artur Smaga
  2010 Szymon Śmiga
  2011 Michał J. Tomza
  2012 Piotr Garbacz
Małgorzata Szeląg
  2013 Alicja J. Urbaniak (wyróżnienie)
  2014 Wiktor Beker
  2016 Dawid Grabarek
Mercedes Kukułka
  2017 Iwona Majewska