150-lecie układu okresowego


Konferencja EuChemS 

Konferencje Chemii Nieorganicznej EuChemS to miejsca spotkań najlepszych chemików nieorganików. Po poprzednich spotkaniach, które z powodzeniem odbyły się w Manchesterze (2011), Jerozolimie (2013), Wrocławiu (2015) i Kopenhadze (2017),  piąta edycja – EICC-5 –  zostanie zorganizowana w Moskwie w dniach 24-28 czerwca 2019 r. Więcej informacji na stronie: http://eicc5.ru/.

Termin zgłaszania abstraktów upływa 24 lutego 2019 r. : https://online.mittech.ru/eicc5/en

W ramach programu EICC-będzie miał miejsce okrągły stół poświęcony 150-leciu układu okresowego pierwiastków chemicznych.

 

 

 

IV Szczecińskie Sympozjum Młodych Chemików

 

            Zapraszamy do udziału w IV Szczecińskim Sympozjum Młodych Chemików, które odbędzie się 14 maja 2019 r. na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT w Szczecinie. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa wszystkich młodych naukowców wykonujących prace o tematyce związanej z naukami chemicznymi, fizycznymi, biologicznymi oraz pokrewnymi. W tym roku organizatorzy Sympozjum postanowili włączyć się w obchody 150-lecia powstania układu okresowego pierwiastków chemicznych, którego twórcą był rosyjski uczony Dmitrij Mendelejew. Wykład inauguracyjny Sympozjum zostanie wygłoszony przez światowej sławy specjalistę w dziedzinie patomorfologii oraz genetyki klinicznej prof. dr. hab. n. med. Jana Lubińskiego z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego

 

Stworzono dla PTChem. Wszystkie prawa zastrzeżone

Administrator strony: Dr Joanna Drzeżdżon