Konferencja Naukowa „Bioaktywne związki pochodzenia naturalnego”


Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Bioaktywne związki pochodzenia naturalnego”, która odbędzie się w dniach 9-10 października 2023 roku w Hotelu Trzebnica w Trzebnicy.

Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia związane z izolowaniem, analizą i identyfikacją związków naturalnych. Istotnym nurtem tematycznym konferencji jest również ich aktywność biologiczna, zwłaszcza w kontekście możliwego zastosowania w farmacji i medycynie. Zaprezentowane zostaną m.in. zagadnienia związane z biorafinacją produktów ubocznych przemysłu spożywczego, zastosowaniem metod „zielonej chemii” w izolowaniu i biokatalizie związków naturalnych i oddziaływań związków bioaktywnych z błonami komórkowymi.

Konferencja stanowić będzie doskonałą okazję do wymiany myśli i doświadczeń między specjalistami z dziedziny chemii, biochemii, biotechnologii, farmacji i medycyny.

Organizatorami konferencji są Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Uniwersytet Gdański.

Patronat nad Konferencją objęli: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytet Gdański, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Polskie Towarzystwo Chemiczne i Polskie Towarzystwo Technologów Żywności Oddział Wrocławski

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową konferencji: https://bioactiv.ptchem.pl/

 

Stworzono dla PTChem. Wszystkie prawa zastrzeżone

Administrator strony: Dr Joanna Drzeżdżon