Polskie Towarzystwo Chemiczne przekaże bezpłatnie książki „Maria Skłodowska-Curie. Zakochana w nauce” i "Nowa alchemia czyli historia radioaktywności” szkołom


Czekają na Państwa komplety bardzo interesujących książek autorstwa prof. Tomasza Pospiesznego, które zostaną bezpłatnie przekazane szkołom. Książka „Maria Skłodowska-Curie. Zakochana w nauce” to wydana poszerzona i uzupełniona – w oparciu o pierwszą książkową publikację Tomasza Pospiesznego z 2015 roku i kolejną z 2020 roku – biografia uczonej. Najnowsze wydanie zostało uzupełnione w oparciu o najnowsze badania, a także zupełnie zapomniane źródła, takie jak m.in. wspomnienia rodzeństwa: dr Bronisławy Dłuskiej i dra Józefa Skłodowskiego, a także wspomnienia Jej uczniów: Františka Běhounka, Moïse Haïssinskyʼiego, Marcela Frilleyʼgo, kucharki Józefy Abramczyk czy osobistego szofera Raymonda Druxa. Dodatkowo prof. Pospieszny dotarł do niepublikowanych wcześniej listów rodzinnych, które rzucają zupełnie nowe światło na niuanse biografii Uczonej. Z kolei „Nowa alchemia czyli historia radioaktywności” to pierwsza polska książka o historii radioaktywności! Opowiada o przełomowych odkryciach w dziejach historii atomu.  Jest to swoista historia badań nad zjawiskiem radioaktywności, opowiedziana z punktu widzenia jej twórców.

 

 

UWAGA: Limit bezpłatnych pakietów książek został wyczerpany. 

Zainteresowane szkoły (ilość pakietów jest ograniczona – na stronie internetowej podamy, kiedy pula bezpłatnych egzemplarzy zostanie wyczerpana) prosimy o przesłanie na adres e-mail: kolportaz@ptchem.pl następujących danych do wysyłki. e-mail: numer telefonu kontaktowego: Imię i nazwisko osoby do kontaktu: Nazwa szkoły: Ulica: Nr budynku: Kod pocztowy: Miejscowość: Wydawnictwu Sophia dziękujemy za pomoc w wysyłce książek!

 

Uwaga: Niestety nie jest możliwe wysyłanie więcej niż jednego pakietu na szkołę. Chcemy, aby książki były dostępne w bibliotekach jak największej liczby szkół. 

Adres do wysyłki nie może być inny niż szkoły. 

 

Miło nam będzie także otrzymać potwierdzenie otrzymania darów książkowych! Czekamy na e-maile po dotarciu przesyłki. 

 

Stworzono dla PTChem. Wszystkie prawa zastrzeżone

Administrator strony: Dr Joanna Drzeżdżon