List of persons honoured with PCS medals


Lodovico R. di Sanseverino, Włochy
Philip Kocieński, Wielka Brytania
Gerard Descotes, Francja
Christian Reichardt, Niemcy
Gerald Djega-Mariadassou, Francja
Józef Hurwic, Francja
Vilim Simanek, Czechy
Ivar Olovsson, Szwecja
Tadeusz Maliński, USA
Jerzy Leszczyński, USA
Anton Amann, Austria
Roland Boese, Niemcy
Nicole J. Moreau, Francja
Ada Yonath, Izrael
Krzysztof Matyjaszewski, USA
Bernard L. Feringa, Holandia
John Joule, Wielka Brytania
Janusz Pawliszyn, Kanada
Mieczysław Jaroniec, USA
Krzysztof Palczewski, USA
Prof. Jacek Klinowski, University of Cambridge
Wiktor Kemula, Warszawa
Włodzimierz Trzebiatowski, Wrocław
Tadeusz Urbański, Warszawa
Antoni Basiński, Toruń
Jerzy Suszko, Poznań
Wiktor Jakób, Kraków
Bohdan Kamieński, Kraków
Jan Michalski, Łódź
Włodzimierz Kołos, Warszawa
Maciej Wiewiórowski, Poznań
Adam Bielański, Kraków
Janusz Ciborowski, Warszawa
Bogdan Baranowski, Warszawa
Lucjan Sobczyk, Wrocław
Bogusława Trzebiatowska, Wrocław
Zbigniew R. Grabowski, Warszawa
Mieczysław Mąkosza, Warszawa
Jerzy Kroh, Łódź
Marian Mikołajczyk, Łódź
Bogdan Marciniec, Poznań
Stanisław Penczek, Łódź
Bogumił Jeziorski, Warszawa
T. Marek Krygowski, Warszawa
Wojciech Stec, Łódź
Zbigniew Galus, Warszawa
Jacek Namieśnik, Gdańsk
Janusz Jurczak, Warszawa
Cyryl L. Latos-Grażyński, Wrocław
Mariusz Jaskólski, Poznań
Paweł Kafarski, Wrocław
Bogusław Buszewski, Toruń
Prof. Grzegorz Mlostoń, Uniwersytet Łódzki
Janina Świętosławska-Żółkiewska
Zygmunt Marczenko
Rajmund Dybczyński
Stanisław Rubel
Adam Hulanicki
Walenty Szczepaniak
Jacek Namieśnik
Bogusław Buszewski
Marek Trojanowicz
Zbigniew Brzózka
Irena Staneczko-Baranowska
Ewa Bulska
Krystyna Pyrzyńska
Zygfryd Witkiewicz
Maciej Jarosz
Andrzej Parczewski
Henryk Matusiewicz
Prof. Piotr Szefer, Gdański Uniwersytet Medyczny
Lucjan Sobczyk
Jerzy Haber
Zbigniew Galus
Alojzy Gołębiewski
Marian Kryszewski
Adam Hulanicki
Stanisław Mrowec
Bogumił Jeziorski
Zenon Kublik
Tadeusz Luty
Barbara Grzybowska-Świerkosz
Wacław Kołodziejski
Andrzej Ziabicki
Jerzy Gębicki
T. Marek Krygowski
Grzegorz Chałasiński
Mariusz Jaskólski
Jacek Lipkowski
Julian Chojnowski
Janusz Lipkowski
Aleksander Koll
Andrzej Koliński
Bronisław Marciniak
Joanna Sadlej
Adam Proń
Piotr Paneth
Andrzej Katrusiak
Urszula Domańska-Żelazna
Jerzy Błażejowski
Stefan Lis
Marek Samoć
Prof. Urszula Rychlewska, UAM Poznań
Henryk Kozłowski
Prof. Zbigniew Sojka, Uniwersytet Jagielloński
Mieczysław Mąkosza
Andrzej Zwierzak
Marian Mikołajczyk
Osman Achmatowicz
Aleksander Zamojski
Janusz Jurczak
Wojciech J. Stec
Przemysław Mastalerz
Ryszard Bodalski
Marek Chmielewski
Jacek Młochowski
Jerzy Wicha
Gotfryd Kupryszewski
Jacek Gawroński
Aleksandra Skowrońska
Mirosław Szafran
Zbigniew Florjańczyk
Zbigniew Grzonka
Andrzej W. Lipkowski
Józef Drabowicz
Grzegorz Mlostoń
Grzegorz Grynkiewicz
Kazimierz M. Pietrusiewicz
Karol Grela
Piotr Kiełbasiński
Prof. Jacek Morzycki, Uniwersytet w Białymstoku
Roald Hoffmann, USA
Richard Bader, Kanada
Paul von Ragué-Schleyer, USA
Jan P. Toennies, USA
Jeremy M. Hutson, Wielka Brytania
Joachim Sauer, Niemcy
Yuan-Tseh Lee, Tajwan
Philip Coppens, USA
Frédéric Merkt, Szwajcaria
Walter Thiel, Niemcy
Kazimierz Chmielewski
Adam Bielański
Zofia Matysiakowa
Grażyna Banaszkiewicz
Stanisław Banaszkiewicz
Stanisław Górzyński
Karol Król
Teofil Lawguin
Józef Markowski
Natalia Skinder
Anna Galska-Krajewska
Stefan Sękowski
Zbigniew Kęcki
Maria Pietruszewska
Zofia Niraz
Andrzej Burewicz
Romuald Piosik
Magdalena Konieczna
Ewa Gojdz-Czupry
Zofia Stasicka
Józef Soczewka
Irena Grabczak
Zofia Kluz
Krystyna Skrok
Elżbieta Kowalik
Jan Cipera, Czechy
Wanda Szelągowska
Jan Paśko
Michał Poźniczek
Krzysztof M. Pazdro
Józef Głowacki
Hanna Gulińska
Stanisław Ciborowski
Marian Taniewski
Józef Obłój
Kazimierz Kałucki
Edward Grzywa
Henryk Górecki
Zbigniew Florjańczyk
Jacek Kijeński
Juliusz Pernak
Janusz Rachoń
Kazimierz Darowicki
Dr inż. Cezary Możeński, INS Puławy
Adam Bartecki
Alexander Kasal, Czechy
Philip Kocienski, Wielka Brytania
Latoslav Kohut, Czechy
Serbskie Towarzystwo Chemiczne
Ignacy Siemion 
Maciej Wiewiórowski
Jerzy Kroh
Jerzy Haber
Joanna Masłowska
Jan Michalski
Maria Turowska
Andrzej Dąbrowski
Stanisław Komornicki
Jacek Kozioł
Teresa Sokołowska
Jan Jaworski
Joshua Jortner, Izrael
Krzysztof Kasiura
Roman Mierzecki
Jolanta Narkiewicz-Michałek
Shammai Speise, Izrael
Wiesław Sułkowski
Józef Ziółkowski
Stanisław Banaszkiewicz
Monika Michel
Anna Poliwoda
Żaneta Polkowska
Paweł Kafarski
Roman Mierzecki
Mieczysław Mojski
Janusz Rosiak
Piotr Wieczorek
Polskie Towarzystwo Fizyczne
Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego
Gheorghe Duca, Mołdawia
Jolanta Hibner
Yuan Tseh Lee, Tajwan
Viktor Milata, Słowacja
Galimkair Mutanov, Kazachstan 
Wiesław Osuchowski
Władysław Rudziński
Serik Sejdumanov, Kazachstan
Ignacy Siemion
Słoweńskie Towarzystwo Chemiczne
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego
Adam Bielański
Marek Chmielewski
Julian Chojnowski
Anna Deryło-Marczewska
Wiesława Ferenc
Zbigniew Galus
Adam Hulanicki
Maciej Jarosz
Janusz Jurczak
Tadeusz Krogulec
Stefan Lis
Dariusz Markiewicz
Tadeusz Paryjczak
Wojciech J. Stec
Małgorzata Witko
Lucyna Woźniak
Henryk Wrembel
Marinda Li Wu, USA
Instytut Chemii Przemysłowej
Jan Garaj
Jacek Gawroński
Anatol Kojło
Jozef Lehotay
Jacek Morzycki
Lucjan Piela
Henk van der Plas
László Szepesy
Ernő Tyihák
Stanisław Witkowski
Jan Wyrowiński
Tamara Zacharuk
Pavel Jandera
Henryk Kozłowski
Teodozja Lipińska
Ei-ichi Negishi
Erwin Neher
Barbara Oleksyn
Andrzej Rykowski
Grzegorz Strączyński
Jerzy Szydłowski
Piotr Bałczewski
Jerzy Błażejowski
Michał K. Cyrański
Józef Drabowicz
Wojciech Głuszewski
Janusz Kapuśniak
Jacek Lipok
Izabela Nowak
Janusz Ryczkowski
Corrado Sarzanini, Włochy
Lech Chmurzyński
Czesław Wawrzeńczyk
Rajmund Dybczyński
Roald Hoffmann, USA
Henryk Koroniak
Robert Pietrzak
Florian Pruchnik
Guy Salvesen, USA
Norbert Sewald, RFN
Prof. Bogusław Buszewski, UMK Toruń
Prof. Krystyna Dyrek, Uniwersytet Jagiellońsk
Prof. Roman Dziemba, Uniwersytet Jagielloński
Dr hab. inż. Izabela Madura, Politechnika Warszawska
Dr Alicja Rafalska-Łasocha, Uniwersytet Jagielloński
Anna Drynda
Romuald Hassa
Anna Kandia
Maria Korzeniowska
Włodzimierz Kuśmierczuk
Piotr Malecha
Krystyna Piosik
Halina Szczepaniec
Hanna Wojciechowska
Barbara Zawadzka
Jan Antoniak
Witold Anusiak
Elżbieta Bytniewska-Rozwód
Elżbieta Kaczmarek
Ilona Kocel
Krzysztof Kuśmierczyk
Maria Małecka
Maria Mistygacz
Joanna Tymejczyk
Grażyna Żak
Maria Bigos
Halina Cybula
Stanisława Dudek
Grażyna Gaj
Dorota Lewandowska
Renata Mikołajczyk
Ewa Odrowąż
Stanisław Piech
Iwona Stefanek
Lucyna Wasik
Jadwiga Berecka
Wiesława Cejner Mania
Małgorzata Chmurska
Agata Elbanowska
Małgorzata Knap
Anna Kuliga
Mariola Madeya
Zenon Mielczarek
Kazimiera Pisulińska
Małgorzata Kępińska-Żerko
Luiza Bendyk
Irena Górnicka
Ewa Gryczman
Renata Gwóźdź
Bogusława Jaz
Izabela Popławska
Aleksandra Reder
Kinga Rutkowska
Jadwiga Skrobacka
Lidia Wasyłyszyn
Izabela Dobrzyńska
Dorota Gerlach
Piotr Jakubiec
Ewa Kowańska
Grażyna Makles
Dymitr Malec
Gabriela Osiecka
Barbara Pac
Hanna Rokita
Ludmiła Szterenberg
Elżbieta Żeberkiewicz
Bożena Cabaj-Miciak
Dorota Czarnecka
Wiesława Goździk
Hanna Górska
Jolanta Kociuba
Jolanta Pietrasz
Monika Stęślik
Aneta Wilczewska
Lidia Zarańska
Jolanta Żmuda
Alicja Cała
Gabriela Ciszak
Dorota Kocjan
Teresa Kołogrecka-Bajek
Maria Mazur-Piasek
Justyna Ostrowska
Iwona Paleska
Jolanta Pasierb
Renata Rak
Anna Rygielska
Justyna Staluszka
Zdzisława Jaksa
Danuta Jesiak
Marta Knap
Anna Kotuła
Danuta Myszka
Maria Pawełko
Marta Radomska
Zbigniew Rzemieniuk
Urszula Sielicka
Anna Wolna
Małgorzata Kozieł
Janina Lasota
Katarzyna Maj-Storoniak
Agnieszka Michalska
Danuta Miotk
Teresa Pikut-Byrka
Anna Półtorak
Grażyna Przychodzeń
Ewa Serafin
Marian Sztaba
Dr Paweł Broś
Mgr inż. Anna Ciepichał
Mgr Barbara Dębska
Mgr inż. Elżbieta Domańska
Mgr Iwona Ewa Jasińska
Mgr inż. Magdalena Kotfica
Mgr Daniela Maćkiewicz
Mgr Iwona Elżbieta Markowska
Mgr Jolanta Tas
Mgr inż. Bożena Wojtowicz

 

 

 

Janusz Lewiński
Mirosław Czarnecki (wyróżnienie)
Michał Cyrański
Marek Cypryk (wyróżnienie)
Jacek Komasa
Wojciech Hyk (wyróżnienie)
Janusz Ryczkowski
Przemysław Niedzielski
Maciej Kubicki
Violetta Patroniak
Żaneta Polkowska
Bogusława Łęska 
Renata Gadzała-Kopciuch (wyróżnienie)
Janina Kabatc
Aleksander Astel (wyróżnienie)
Teresa Łuczak
Marcin Kwit (wyróżnienie)
Artur Krężel
Kinga Góra-Marek (wyróżnienie)
Adam Huczyński
Artur R. Stefankiewicz
Sławomir Boncel
Sylwia Bajkacz
Dr hab. Dawid Pinkowicz, Uniwersytet Jagielloński
 
Daniel T. Gryko
Maciej Mikina
Mariusz Popenda
Robert Łysek
Elżbieta Jankowska
Mirosława Grymek (wyróżnienie)
Izabela Tworowska (wyróżnienie)
Karol Kacprzak 
Beata Kolesińska (wyróżnienie)
Małgorzata Kujawa-Welten (wyróżnienie)
Marcin Drąg 
Izabela Czeluśniak (wyróżnienie)
Iwona Maciągiewicz (wyróżnienie)
Jarosław Kalisiak
Wojciech Augustyniak (wyróżnienie)
Radomir Jasiński (wyróżnienie)
Piotr Kwiatkowski
Agnieszka Mikus (wyróżnienie)
Damian Płażuk (wyróżnienie)
Anna Michrowska
Anna Berlicka (wyróżnienie)
Andrzej Gondela (wyróżnienie)
Rafał Loska
Agnieszka Grajewska (wyróżnienie)
Sebastian Stecko
Beata Dudziec (wyróżnienie)
Marcin Jasiński (wyróżnienie)
Łukasz Albrecht
Jędrzej Walkowiak (wyróżnienie)
Agnieszka Bodzioch
Elżbieta Łastawiecka (wyróżnienie)
Jadwiga Gajewy
Emilia Obijalska (wyróżnienie)
Patrycja Żak (wyróżnienie)
Jakub Adamek
Tomasz Siodła
Weizhao Cai
Jarosław Granda
Piotr Legutko
Tomasz Pawlak
Dr Marta Pacia, Uniwersytet Jagielloński
 
Monika Brząszcz
Konrad Patkowski
Andrzej Leniart (wyróżnienie)
Marta Sidor (wyróżnienie)
Kamil F. Dziubek
Agata Szpilska
Sławomir Zalewski (wyróżnienie)
Tomasz Zieliński (wyróżnienie)
Alicja Utrata
Michał Chodkiewicz (wyróżnienie)
Tomasz Dyląg (wyróżnienie)
Anna Więcek (wyróżnienie)
Maciej Szaleniec
Robert Pązik (wyróżnienie)
Agnieszka Wojtkowiak (wyróżnienie)
Monika Wyszogrodzka (wyróżnienie)
Robert Andrukiewicz
Agnieszka Mech
Hubert Cybulski (wyróżnienie)
Agnieszka Filiks (wyróżnienie)
Maciej Harańczyk (wyróżnienie)
Edyta Dyguda
Michał Kijak
Aneta Brud (wyróżnienie)
Marcin Nowogródzki (wyróżnienie)
Szymon Rogalski
Joanna Jankowska (wyróżnienie)
Agnieszka Puc (wyróżnienie)
Małgorzata Skubel (wyróżnienie)
Agnieszka Kusior
Monika Ludwiczak (wyróżnienie)
Emilia Obijalska (wyróżnienie)
Małgorzata Światłowska-Szczygieł (wyróżnienie)
Tomasz Kalwarczyk
Kamil Basiński (wyróżnienie)
Dariusz Markiewicz (wyróżnienie)
Tomasz Warzocha (wyróżnienie)
Mateusz Woźny
Rafał Kurczab (wyróżnienie)
Agnieszka Nowak-Król (wyróżnienie)
Jacek Ściebura
Monika Marciniak (wyróżnienie)
Artur Smaga (wyróżnienie)
Piotr Guńka
Anna Rogulska (wyróżnienie)
Jędrzej Wysocki (wyróżnienie)
Joanna Gryboś
Michał Cegłowski (wyróżnienie)
Maria Niemczyk-Wrzeszcz (wyróżnienie)
Maciej Giedyk
Adam Gorczyński (wyróżnienie)
Marcin Runowski (wyróżnienie)
Krzysztof M. Borys
Krzysztof Sozański
Wojciech Kaspera
Bartosz Orwat
Katarzyna Goliszewska
Artur Kasprzak
 
 
Konrad Szaciłowski
Cezary Pietraszuk
Michał Bystrzejewski
Michał Karchier
Karol Michalak
Jerzy Wicha
Halina Kwiecień
Andrzej Mianowski
Dorota Światła-Wójcik
Grzegorz Schroeder
Joanna Czub
Henryk Figiel
Łukasz Gondek
Andrzej Molski
Anna Stachiewicz
Anna Wilk
Julita Malejko
Maria Cieślak-Golonka
Sylwia Szeligowska
Jerzy Choma
Mietek Jaroniec
 
Krzysztof Kuśmierek
Ewa Kłodzińska (wyróżnienie)
Paulina Majewska (wyróżnienie)
Wojciech Chaładaj
Adam Huczyński (wyróżnienie)
Beata Plutowska (wyróżnienie)
Wojciech Płaziński
Joanna Gościańska (wyróżnienie)
Filip Zasada (wyróżnienie)
Anna M. Wołowicz
Izabela Michalak (wyróżnienie)
Szymon Bocian
Tomasz Grzyb (wyróżnienie)
Anna Lewandowska-Andrałojć (wyróżnienie)
Katarzyna N. Jarzembska
Hanna Golińska-Maźwa (wyróżnienie)
Gabriela Maniak (wyróżnienie)
Wiktor Lewandowski
 
Mieczysław Trochała
Tomasz Jaroń
Dominik Kurzydłowski
Radosław Włodarczyk
Artur Smaga
Szymon Śmiga
Michał J. Tomza
Piotr Garbacz
Małgorzata Szeląg
Alicja J. Urbaniak (wyróżnienie)
Wiktor Beker
Dawid Grabarek
Mercedes Kukułka
Iwona Majewska
Mgr Anna Dawid-Łękowska, Uniwersytet Warszawski
 

 

 

Stworzono dla PTChem. Wszystkie prawa zastrzeżone

Administrator strony: Dr Joanna Drzeżdżon