Dydaktyka


 

Materiały dydaktyczne rekomendowane przez Sekcję Dydaktyki PTChem:

https://epodreczniki.pl/ksztalcenie-ogolne/szkola-podstawowa/chemia

https://epodreczniki.pl/ksztalcenie-ogolne/szkola-ponadpodstawowa/chemia

https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje/

 

Materiały dydaktyczne rekomendowane przez Sekcję Studencką PTChem:

Chemia

https://naukowcowdwoch.pl/kwasy-i-zasady-teoria-arrheniusa - Czytając ten artykuł, dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć na temat Teorii Kwasów i Zasad wg, Arrheniusa.

https://naukowcowdwoch.pl/teoria-bronsteda-zadania-maturalne- Kolejna z Teorii Kwasów i Zasad, którą bierzemy pod lupę 🔎 to teoria Bronsteda. Najczęściej spotykana teoria na maturze! koniecznie zapoznaj się z naszą grafiką :)

https://naukowcowdwoch.pl/teoria-kwasow-i-zasad-wg-lewisa/- Teoria kwasów i zasad wg. teorii Lewisa, to już ostatnia część z cyklu Teorie kwasów i zasad.

https://naukowcowdwoch.pl/reakcje-miedzi-z-kwasem-azotowym-v- Reakcje miedzi z kwasem azotowym (V)

https://naukowcowdwoch.pl/mangan-i-jego-zwiazki-zadania-maturalne - Artykuł poświęcony barwnej chemii manganu. Jest to pierwiastek warty zapamiętania nie tylko ze względu na to, że często pojawia się na maturze

https://naukowcowdwoch.pl/stezenia-procentowe-i-molowe-zadania-maturalne- Zapraszamy do zapoznania się z krótkim artykułem na temat stężęń molowych i procentowych. To temat z którym napewno spotkasz się na maturze. Tutaj znajdziesz wszystkie potrzebne wzory + przykładowe zadania maturalne.

https://naukowcowdwoch.pl/reakcje-rodnikowe-zadania-maturalne -Wszystko co należy wiedzieć o reakcjach rodnikowych na maturze

https://www.fhratzlab.net/chemia

Podstawy stereochemii I: Projekcje

Podstawy stereochemii II: Konformacje pochodnych cykloheksanu i konfiguracja absolutna w pierścieniu 

Chlorchina: zadania i odpowiedzi

Reakcje substytucji nukleofilowej i eliminacji: zadania

 

Biologia

https://naukowcowdwoch.pl/jemiola-zadania-maturalne  - Prawie wszyscy wiedzą, że jemioła to świetny pretekst do pocałunku ukochanej osoby. Znacznie mniej osób wie, że jemioła należy do półpasożytów. Posiada bowiem zimozielone liście (czyli nie opadają na jesieni) dzięki którym, w czasie fotosyntezy produkuje substancje odżywcze, a jednocześnie "kradnie" od swojego gospodarza wodę i sole mineralne przez specjalne ssawki.

 

7 i 8 klasa szkoły podstawowej

https://naukowcowdwoch.pl/sprawdzian-z-kwasow-rozwiazanie-zadan - Seria "Sprawdziany z Kwasów" składa się z trzech części, z czego ostatnia jest typowo obliczeniową częścią, w której przedstawiamy rozwiązania przykładowych zadań z którymi spotkasz się na swoim sprawdzianie.  Pozostałe części oprócz rozwiązań zadań zawierają krótki wstęp teoretyczny, który pomoże Ci zaliczyć test, nawet wtedy, kiedy Twój nauczyciel zdecyduje się zmienić treści.

https://naukowcowdwoch.pl/sprawdzian-z-soli-rozwiazanie-zadan - Sprawdzian z soli to artykuł dedykowany szczególnie ósmoklasistom. Z nami przypomnisz sobie podstawy z zakresu systematyki związków nieorganicznych.

https://naukowcowdwoch.pl/sprawdzian-z-weglowodorow-rozwiazanie-zadan- Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku, który pozwoli Ci się przygotować do sprawdzianu związków węgla z wodorem - węglowodorów (alkany, alkeny i alkiny)

https://naukowcowdwoch.pl/wybor-liceum-od-czego-zaczac - Wybór odpowiedniego profilu i liceum to jedna z poważniejszych decyzji w Twoim życiu. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem z którym ten wybór będzie łatwiejszy.

 

 

Przydatne linki:

YT https://www.youtube.com/channel/UCUDlTklKmi1S0_qXLYaqrng

FB https://www.facebook.com/naukowcow.dwoch/

Instagram https://www.youtube.com/channel/UCUDlTklKmi1S0_qXLYaqrng

 

 

Stworzono dla PTChem. Wszystkie prawa zastrzeżone

Administrator strony: Dr Joanna Drzeżdżon