Konkurs "Chemia kołem się toczy"


„Chemia kołem się toczy” to unikatowy konkurs chemiczny dedykowany uczniom szkół ponadpodstawowych. Podczas eliminacji online sześcioosobowe drużyny zmierzyły się z ośmioma zadaniami z kategorii takich jak „Pierwiastki wokół nas”, „Na pograniczu fizyki i chemii” czy „Obszerność chemii organicznej”. Na tej podstawie osiem drużyn zakwalifikowało się do etapu drugiego, podczas którego weźmie udział w rozgrywkach na Wydziale Chemii UAM.

Podczas rozgrywek będzie liczyć się nie tylko wiedza, ale również szczęście oraz strategia, ponieważ zawodnicy poszczególnych drużyn na początku każdej z rund będą kręcić kołem z wypisanymi kategoriami. Po wylosowaniu kategorii konferansjer odczyta pytanie, na które zawodnik może odpowiedzieć bądź też jednorazowo wykorzystać koło ratunkowe.

Rozgrywki stacjonarne rozpoczną się 28 maja, a wielki zwycięzca zostanie wyłoniony podczas finału, który będzie miał miejsce 8 czerwca.

Konkurs „Chemia kołem się toczy” jest organizowany przez Naukowe Koło Chemików UAM dzięki wsparciu finansowemu uzyskanemu w ramach programu FUND_AKCJA prowadzonego przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM.

Stworzono dla PTChem. Wszystkie prawa zastrzeżone

Administrator strony: Dr Joanna Drzeżdżon