Zapraszamy na wykład „Tworzywa polimerowe: materiały przyszłości czy zagrożenie ekologiczne?”


Szanowni Państwo

Zapraszamy na wykład pt: „Tworzywa polimerowe: materiały przyszłości czy zagrożenie ekologiczne?” który wygłosi prof. dr hab. inż. Krystyna Czaja reprezentująca Uniwersytet Opolski, Instytut Chemii Katedra Technologii Chemicznej i Chemii Polimerów.

Wykład w ramach programu: "Przyjazna Nauka” odbędzie się w dniu 2 kwietnia 2024 o godz. 17.00 w trybie zdalnym.

Przedstawione zostaną prawdy i mity o zagrożeniu środowiska tzw. „plastikami”. Wykorzystanie polimerów oraz ograniczony czas użytkowania wytworzonych z nich wyrobów generują znaczne ilości odpadów. I co z nimi dalej? Kluczowe są zasady postępowania, metody utylizacji i gospodarki odpadami polimerowymi oraz minimalizacji ich oddziaływania na środowisko. Omówiona zostanie krótka historia polimerów: jak ropa zrewolucjonizowała gospodarkę materiałową oraz kierunki rozwoju polimerów i biopolimerów, powszechne ich wykorzystanie oraz główne kierunki zastosowania.

W celu wzięcia udziału w wykładzie prosimy o zalogowanie się poprzez link: https://vms.noxmeet.com/b/sit-qgj-smj a następnie podać kod dostępu: 848190 oraz wpisać imię i nazwisko.  Instrukcja logowania do wykładu oraz program wszystkich wykładów znajdują się na stronie: http://sitpchem.org.pl/przyjazna-nauka-cykl-zdalnych-wykladow/

Stworzono dla PTChem. Wszystkie prawa zastrzeżone

Administrator strony: Dr Joanna Drzeżdżon