Aktualności


Nagrodą Nobla w dziedzinie chemii za rok 2019 uhonorowano – za stworzenie i rozwój baterii litowo-jonowych – Amerykanina Johna B. Goodenougha, Brytyjczyka M. Stanleya Whittinghama i Japończyka Akirę Yoshino...


Polskie Towarzystwo Chemiczne uczestniczyć będzie w realizacji projektu pod tytułem „Sektorowa Rada ds. Kompetencji Sektora Chemicznego” (numer wniosku w Centralnym Systemie Teleinformatycznym SL2014: POWR.02.12.00-00-SR13/18), zgłoszonego w ramach naboru prowadzonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości o numerze POWR.02.12.00-IP-09-00-006/18, w ramach Osi Priorytetowej: II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji; Działanie: 2.12 Zwiększenie wiedzy o potrzebach kwalifikacyjno-zawodowych.


Równolegle z obchodami 100-lecia Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz obradami 62 Zjazdu PTChem, w dniach 1-3 września 2019 roku, w Warszawie, odbyło się 24 doroczne posiedzenie ChemPubSoc Europe (CPSE). W tegorocznym spotkaniu współwłaścicieli czołowych, europejskich czasopism chemicznych uczestniczyło piętnaścioro przedstawicieli narodowych towarzystw chemicznych oraz ośmioro edytorów i menadżerów zarządzających tymi czasopismami z ramienia wydawnictwa Wiley-VCH.


Podziękowania wszystkim osobom obecnym na uroczystych obchodach 100-lecia Polskiego Towarzystwa Chemicznego, które odbyły się 2 września 2019 roku w Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej...


Ostatnia szansa, aby wziąć udział w konkursie: zapraszamy do udostępnienia filmu wideo (maks. 3 minuty) pokazującego wybrany pierwiastek lub jego związek w atrakcyjny wizualnie sposób. Zgłoś swój film przed 1 października 2019 r. i wygraj iPada.


Wydanie specjalne ChemCatChem „Women of Catalysis“ ma na celu promowanie reprezentacji kobiet na listach zaproszonych mówców, w konferencjach i redakcjach oraz jako liderów konsorcjów badawczych. Przeczytaj artykuł i poznaj „Kobiety Katalizy“! Ciesz się bezpłatnym dostępem do końca października 2019 r.


W Łodzi w dniach 15-18 września 2019 r, odbyło się 25th International Symposium on Separation Sciences (ISSS’2019). Patronatem i jednym z organizatorów tej serii sympozjum jest Central European Group for Separation Sciences (CEGSS). Podczas tego naukowego spotkania odbyło się posiedzenie prezydium CEGSS, które na swoim posiedzeniu dokonało wyboru władz na kolejną 5-cio letnia kadencje. Miło nam poinformować, że reprezentujący Polskę prof. dr hab. Bogusław Buszewski został jednomyślnie wybrany prezydentem na kolejną kadencję. Członkami CEGSS są: Polska, Słowacja, Czechy, Węgry, Austria, Ukraina, Rumunia, Włochy, Słowenia, Chorwacja i Serbia.


Wielce Szanowni Członkowie Polskiego Towarzystwa Chemicznego, Uprzejmie zapraszam na Walne Zgromadzenie Członków PTChem w dniu 2 września 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 13:00 – pierwszy termin, 13:15 – drugi termin. Zgromadzenie odbędzie się w Warszawie w Gmachu Chemii Politechniki Warszawskiej, w Audytorium Zawadzkiego (AZ), ul. Noakowskiego 3. Dr hab. Szymon Bocian /Sekretarz ZG PTChem/

Stworzono dla PTChem. Wszystkie prawa zastrzeżone

Administrator strony: Dr Joanna Drzeżdżon