Konkurs CHEMKATON


 

WIELKIE WYZWANIE – CHEMIA!

 

CHEMKATON to unikalna forma konkursu, nawiązująca do konkursów typu Grand Challenge, które zapoczątkowane zostały przez amerykańską agencję DARPA w 2004 roku, oraz popularnych 24-godzinnych Hackathonów. Celem jest stworzenie Wielkiego Wyzwania w dziedzinie chemii, które będzie mierzalne i możliwe do zrealizowania w ciągu 24 godzin.

 

Konkurs organizowany jest przez Wydziały: Energetyki i Paliw oraz Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Dzięki otwartej formule, zdalnym eliminacjom, minimum formalności i niewielkim kosztom rozwiązania zadania, każdy student zajmujący się chemią ma szansę na udział i zwycięstwo.

 

CHEMKATON to prawdziwe wyzwanie dla studentów, składające się z dwóch etapów. Etap I (eliminacje) jest etapem zdalnym, w którym 2–4-osobowe zespoły przesyłają propozycję rozwiązania zadania podanego przez organizatorów. Etap II (Wielki Finał w AGH) to prawdziwe wyzwanie, do którego zostanie zaproszonych tylko 8 najlepszych zespołów. Finał potrwa dokładnie 24 godziny. Główna nagroda dla zwycięskiego zespołu wynosi 12 000 zł.

 

Więcej informacji oraz aktualizacje dostępne na stronie internetowej:

https://chemkaton.agh.edu.pl/chemkaton/

 

Zachęcamy także do śledzenia Chemkaton’u na platformach społecznościowych:

https://www.facebook.com/Chemkaton/
https://www.youtube.com/@Chemkaton

 

 

 

Stworzono dla PTChem. Wszystkie prawa zastrzeżone

Administrator strony: Dr Joanna Drzeżdżon