Laureaci Medali i Nagród PTChem


 

 

Laureaci Medalu imienia Marii Skłodowskiej-Curie
  1996 Lodovico R. di Sanseverino, Włochy
  1997 Philip Kocieński, Wielka Brytania
  2000 Gerard Descotes, Francja
Christian Reichardt, Niemcy
  2001 Gerald Djega-Mariadassou, Francja
Józef Hurwic, Francja
  2002 Vilim Simanek, Czechy
  2003 Ivar Olovsson, Szwecja
  2005 Tadeusz Maliński, USA
  2007 Jerzy Leszczyński, USA
  2010 Anton Amann, Austria
  2011 Roland Boese, Niemcy
Nicole J. Moreau, Francja
Ada Yonath, Izrael
  2012 Krzysztof Matyjaszewski, USA
  2013 Bernard L. Feringa, Holandia
  2014 John Joule, Wielka Brytania
  2015 Janusz Pawliszyn, Kanada
  2016 Mieczysław Jaroniec, USA
  2017 Krzysztof Palczewski, USA
  2018 Prof. Jacek Klinowski, University of Cambridge
Laureaci Medalu imienia Jędrzeja Śniadeckiego
  1965 Wiktor Kemula, Warszawa
Włodzimierz Trzebiatowski, Wrocław
Tadeusz Urbański, Warszawa
  1968 Antoni Basiński, Toruń
Jerzy Suszko, Poznań
  1969 Wiktor Jakób, Kraków
Bohdan Kamieński, Kraków
  1976 Jan Michalski, Łódź
  1977 Włodzimierz Kołos, Warszawa
  1978 Maciej Wiewiórowski, Poznań
  1982 Adam Bielański, Kraków
  1983 Janusz Ciborowski, Warszawa
  1984 Bogdan Baranowski, Warszawa
  1986 Lucjan Sobczyk, Wrocław
  1988 Bogusława Trzebiatowska, Wrocław
  1990 Zbigniew R. Grabowski, Warszawa
  1997 Mieczysław Mąkosza, Warszawa
  2000 Jerzy Kroh, Łódź
  2001 Marian Mikołajczyk, Łódź
  2003 Bogdan Marciniec, Poznań
  2005 Stanisław Penczek, Łódź
  2006 Bogumił Jeziorski, Warszawa
  2008 T. Marek Krygowski, Warszawa
  2009 Wojciech Stec, Łódź
  2011 Zbigniew Galus, Warszawa
  2012 Jacek Namieśnik, Gdańsk
  2013 Janusz Jurczak, Warszawa
  2014 Cyryl L. Latos-Grażyński, Wrocław
  2015 Mariusz Jaskólski, Poznań
  2016 Paweł Kafarski, Wrocław
  2017 Bogusław Buszewski, Toruń
  2018 Prof. Grzegorz Mlostoń, Uniwersytet Łódzki
Laureaci Medalu imienia Wiktora Kemuli
  1998 Janina Świętosławska-Żółkiewska
  2000 Zygmunt Marczenko
  2002 Rajmund Dybczyński
  2003 Stanisław Rubel
  2004 Adam Hulanicki
  2006 Walenty Szczepaniak
  2007 Jacek Namieśnik
  2008 Bogusław Buszewski
  2009 Marek Trojanowicz
  2010 Zbigniew Brzózka
  2011 Irena Staneczko-Baranowska
  2012 Ewa Bulska
  2013 Krystyna Pyrzyńska
  2014 Zygfryd Witkiewicz
  2015 Maciej Jarosz
  2016 Andrzej Parczewski
  2017 Henryk Matusiewicz
  2018 Prof. Piotr Szefer, Gdański Uniwersytet Medyczny
     
Laureaci Medalu imienia Jana Zawidzkiego
  1979 Lucjan Sobczyk
  1980 Jerzy Haber
  1981 Zbigniew Galus
  1982 Alojzy Gołębiewski
  1983 Marian Kryszewski
  1986 Adam Hulanicki
  1989 Stanisław Mrowec
  1994 Bogumił Jeziorski
Zenon Kublik
  1996 Tadeusz Luty
  1997 Barbara Grzybowska-Świerkosz
  1998 Wacław Kołodziejski
  1999 Andrzej Ziabicki
  2000 Jerzy Gębicki
  2001 T. Marek Krygowski
  2002 Grzegorz Chałasiński
  2003 Mariusz Jaskólski
  2004 Jacek Lipkowski
  2005 Julian Chojnowski
  2006 Janusz Lipkowski
  2007 Aleksander Koll
  2008 Andrzej Koliński
  2009 Bronisław Marciniak
  2010 Joanna Sadlej
  2011 Adam Proń
  2012 Piotr Paneth
  2013 Andrzej Katrusiak
  2014 Urszula Domańska-Żelazna
  2015 Jerzy Błażejowski
  2016 Stefan Lis
  2017 Marek Samoć
  2018 Prof. Urszula Rychlewska, UAM Poznań
     
Laureaci Medalu imienia Bogusławy i Włodzimierza Trzebiatowskich
  2017 Henryk Kozłowski
  2018 Prof. Zbigniew Sojka, Uniwersytet Jagielloński
     
Laureaci Medalu imienia Stanisława Kostaneckiego
  1978 Mieczysław Mąkosza
  1980 Andrzej Zwierzak
  1981 Marian Mikołajczyk
  1983 Osman Achmatowicz
  1984 Aleksander Zamojski
  1989 Janusz Jurczak
  1990 Wojciech J. Stec
  1991 Przemysław Mastalerz
  1992 Ryszard Bodalski
  1994 Marek Chmielewski
  1995 Jacek Młochowski
  1996 Jerzy Wicha
  1999 Gotfryd Kupryszewski
  2000 Jacek Gawroński
  2001 Aleksandra Skowrońska
  2004 Mirosław Szafran
  2008 Zbigniew Florjańczyk
  2009 Zbigniew Grzonka
  2010 Andrzej W. Lipkowski
  2011 Józef Drabowicz
  2013 Grzegorz Mlostoń
  2014 Grzegorz Grynkiewicz
  2015 Kazimierz M. Pietrusiewicz
  2016 Karol Grela
  2017 Piotr Kiełbasiński
  2018 Prof. Jacek Morzycki, Uniwersytet w Białymstoku
     
Laureaci Medalu imienia Włodzimierza Kołosa
  1998 Roald Hoffmann, USA
  2000 Richard Bader, Kanada
  2002 Paul von Ragué-Schleyer, USA
  2005 Jan P. Toennies, USA
  2007 Jeremy M. Hutson, Wielka Brytania
  2009 Joachim Sauer, Niemcy
  2011 Yuan-Tseh Lee, Tajwan
  2013 Philip Coppens, USA
  2015 Frédéric Merkt, Szwajcaria
  2017 Walter Thiel, Niemcy
     
Laureaci Medalu imienia Jana Harabaszewskiego
  1990 Kazimierz Chmielewski
  1991 Adam Bielański
  1992 Zofia Matysiakowa
  1994 Grażyna Banaszkiewicz
Stanisław Banaszkiewicz
Stanisław Górzyński
Karol Król
Teofil Lawguin
  1996 Józef Markowski
Natalia Skinder
  1997 Anna Galska-Krajewska
Stefan Sękowski
  1998 Zbigniew Kęcki
  1999 Maria Pietruszewska
  2000 Zofia Niraz
  2001 Andrzej Burewicz
  2002 Romuald Piosik
  2003 Magdalena Konieczna
  2004 Ewa Gojdz-Czupry
Zofia Stasicka
  2005 Józef Soczewka
  2006 Irena Grabczak
  2007 Zofia Kluz
  2008 Krystyna Skrok
  2009 Elżbieta Kowalik
  2010 Jan Cipera, Czechy
  2011 Wanda Szelągowska
  2012 Jan Paśko
  2013 Michał Poźniczek
  2014 Krzysztof M. Pazdro
  2015 Józef Głowacki
  2016 Hanna Gulińska
     
Laureaci Medalu imienia Ignacego Mościckiego
  2000 Stanisław Ciborowski
  2001 Marian Taniewski
  2002 Józef Obłój
  2003 Kazimierz Kałucki
  2004 Edward Grzywa
  2007 Henryk Górecki
  2010 Zbigniew Florjańczyk
  2011 Jacek Kijeński
  2013 Juliusz Pernak
  2015 Janusz Rachoń
  2016 Kazimierz Darowicki
  2018 Dr inż. Cezary Możeński, INS Puławy
     
Laureaci Medalu Okolicznościowego (do 2007 roku — 75-lecia Towarzystwa)
  1995 Adam Bartecki
  1997 Alexander Kasal, Czechy
Philip Kocienski, Wielka Brytania
Latoslav Kohut, Czechy
Serbskie Towarzystwo Chemiczne
  1998 Ignacy Siemion
Maciej Wiewiórowski
  1999 Jerzy Kroh
  2000 Jerzy Haber
Joanna Masłowska
Jan Michalski
Maria Turowska
  2002 Andrzej Dąbrowski
Stanisław Komornicki
Jacek Kozioł
Teresa Sokołowska
  2003 Jan Jaworski
Joshua Jortner, Izrael
Krzysztof Kasiura
Roman Mierzecki
Jolanta Narkiewicz-Michałek
Shammai Speise, Izrael
Wiesław Sułkowski
Józef Ziółkowski
  2008 Stanisław Banaszkiewicz
  2009 Monika Michel
Anna Poliwoda
Żaneta Polkowska
  2010 Paweł Kafarski
Roman Mierzecki
Mieczysław Mojski
Janusz Rosiak
Piotr Wieczorek
Polskie Towarzystwo Fizyczne
Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego
  2011 Gheorghe Duca, Mołdawia
Jolanta Hibner
Yuan Tseh Lee, Tajwan
Viktor Milata, Słowacja
Galimkair Mutanov, Kazachstan
Wiesław Osuchowski
Władysław Rudziński
Serik Sejdumanov, Kazachstan
Ignacy Siemion
Słoweńskie Towarzystwo Chemiczne
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego
  2012 Adam Bielański
Marek Chmielewski
Julian Chojnowski
Anna Deryło-Marczewska
Wiesława Ferenc
Zbigniew Galus
Adam Hulanicki
Maciej Jarosz
Janusz Jurczak
Tadeusz Krogulec
Stefan Lis
Dariusz Markiewicz
Tadeusz Paryjczak
Wojciech J. Stec
Małgorzata Witko
Lucyna Woźniak
Henryk Wrembel
Marinda Li Wu, USA
Instytut Chemii Przemysłowej
  2013 Jan Garaj
Jacek Gawroński
Anatol Kojło
Jozef Lehotay
Jacek Morzycki
Lucjan Piela
Henk van der Plas
László Szepesy
Ernő Tyihák
Stanisław Witkowski
Jan Wyrowiński
Tamara Zacharuk
  2014 Pavel Jandera
Henryk Kozłowski
Teodozja Lipińska
Ei-ichi Negishi
Erwin Neher
Barbara Oleksyn
Andrzej Rykowski
Grzegorz Strączyński
Jerzy Szydłowski
  2015 Piotr Bałczewski
Jerzy Błażejowski
Michał K. Cyrański
Józef Drabowicz
Wojciech Głuszewski
Janusz Kapuśniak
Jacek Lipok
Izabela Nowak
Janusz Ryczkowski
Corrado Sarzanini, Włochy
  2016 Lech Chmurzyński
Czesław Wawrzeńczyk
  2017 Rajmund Dybczyński
Roald Hoffmann, USA
Henryk Koroniak
Robert Pietrzak
Florian Pruchnik
Guy Salvesen, USA
Norbert Sewald, RFN
   2018 Prof. Bogusław Buszewski, UMK Toruń
Prof. Krystyna Dyrek, Uniwersytet Jagiellońsk
Prof. Roman Dziemba, Uniwersytet Jagielloński
Dr hab. inż. Izabela Madura, Politechnika Warszawska
Dr Alicja Rafalska-Łasocha, Uniwersytet Jagielloński
     
Laureaci Wyróżnienia (Medalu) imienia Zofii Matysikowej
  2008 Anna Drynda
Romuald Hassa
Anna Kandia
Maria Korzeniowska
Włodzimierz Kuśmierczuk
Piotr Malecha
Krystyna Piosik
Halina Szczepaniec
Hanna Wojciechowska
Barbara Zawadzka
  2009 Jan Antoniak
Witold Anusiak
Elżbieta Bytniewska-Rozwód
Elżbieta Kaczmarek
Ilona Kocel
Krzysztof Kuśmierczyk
Maria Małecka
Maria Mistygacz
Joanna Tymejczyk
Grażyna Żak
  2010 Maria Bigos
Halina Cybula
Stanisława Dudek
Grażyna Gaj
Dorota Lewandowska
Renata Mikołajczyk
Ewa Odrowąż
Stanisław Piech
Iwona Stefanek
Lucyna Wasik
  2011 Jadwiga Berecka
Wiesława Cejner Mania
Małgorzata Chmurska
Agata Elbanowska
Małgorzata Knap
Anna Kuliga
Mariola Madeya
Zenon Mielczarek
Kazimiera Pisulińska
Małgorzata Kępińska-Żerko
  2012 Luiza Bendyk
Irena Górnicka
Ewa Gryczman
Renata Gwóźdź
Bogusława Jaz
Izabela Popławska
Aleksandra Reder
Kinga Rutkowska
Jadwiga Skrobacka
Lidia Wasyłyszyn
  2013 Izabela Dobrzyńska
Dorota Gerlach
Piotr Jakubiec
Ewa Kowańska
Grażyna Makles
Dymitr Malec
Gabriela Osiecka
Barbara Pac
Hanna Rokita
Ludmiła Szterenberg
Elżbieta Żeberkiewicz
  2014 Bożena Cabaj-Miciak
Dorota Czarnecka
Wiesława Goździk
Hanna Górska
Jolanta Kociuba
Jolanta Pietrasz
Monika Stęślik
Aneta Wilczewska
Lidia Zarańska
Jolanta Żmuda
  2015 Alicja Cała
Gabriela Ciszak
Dorota Kocjan
Teresa Kołogrecka-Bajek
Maria Mazur-Piasek
Justyna Ostrowska
Iwona Paleska
Jolanta Pasierb
Renata Rak
Anna Rygielska
Justyna Staluszka
  2016 Zdzisława Jaksa
Danuta Jesiak
Marta Knap
Anna Kotuła
Danuta Myszka
Maria Pawełko
Marta Radomska
Zbigniew Rzemieniuk
Urszula Sielicka
Anna Wolna
  2016 Małgorzata Kozieł
Janina Lasota
Katarzyna Maj-Storoniak
Agnieszka Michalska
Danuta Miotk
Teresa Pikut-Byrka
Anna Półtorak
Grażyna Przychodzeń
Ewa Serafin
Marian Sztaba
  2018 Dr Paweł Broś
Mgr inż. Anna Ciepichał
Mgr Barbara Dębska
Mgr inż. Elżbieta Domańska
Mgr Iwona Ewa Jasińska
Mgr inż. Magdalena Kotfica
Mgr Daniela Maćkiewicz
Mgr Iwona Elżbieta Markowska
Mgr Jolanta Tas
Mgr inż. Bożena Wojtowicz

 

 

 

Laureaci nagrody za wyróżniające osiągnięcia naukowe (do 2014 roku Nagrody imienia Wiktora Kemuli)
  2000 Janusz Lewiński
Mirosław Czarnecki (wyróżnienie)
  2001 Michał Cyrański
Marek Cypryk (wyróżnienie)
  2002 Jacek Komasa
Wojciech Hyk (wyróżnienie)
  2003 Janusz Ryczkowski
  2004 Przemysław Niedzielski
  2005 Maciej Kubicki
  2006 Violetta Patroniak
  2007 Żaneta Polkowska
  2008 Bogusława Łęska 
Renata Gadzała-Kopciuch (wyróżnienie)
  2009 Janina Kabatc
Aleksander Astel (wyróżnienie)
  2010 Teresa Łuczak
Marcin Kwit (wyróżnienie)
  2011 Artur Krężel
  2013 Kinga Góra-Marek (wyróżnienie)
  2014 Adam Huczyński
  2015 Artur R. Stefankiewicz
  2016 Sławomir Boncel
  2017 Sylwia Bajkacz
  2018 Dr hab. Dawid Pinkowicz, Uniwersytet Jagielloński
     
Laureaci nagrody za wyróżnioną rozprawę doktorską  (do 2014 roku Nagrody Sigma-Aldrich i Polskiego Towarzystwa Chemicznego za wyróżnioną rozprawę doktorską z zakresu chemii organicznej)
  1998 Daniel T. Gryko
Maciej Mikina
  2000 Mariusz Popenda
  2001 Robert Łysek
  2002 Elżbieta Jankowska
Mirosława Grymek (wyróżnienie)
Izabela Tworowska (wyróżnienie)
  2003 Karol Kacprzak 
Beata Kolesińska (wyróżnienie)
Małgorzata Kujawa-Welten (wyróżnienie)
  2004 Marcin Drąg 
Izabela Czeluśniak (wyróżnienie)
Iwona Maciągiewicz (wyróżnienie)
  2005 Jarosław Kalisiak
Wojciech Augustyniak (wyróżnienie)
Radomir Jasiński (wyróżnienie)
  2006 Piotr Kwiatkowski
Agnieszka Mikus (wyróżnienie)
Damian Płażuk (wyróżnienie)
  2007 Anna Michrowska
Anna Berlicka (wyróżnienie)
Andrzej Gondela (wyróżnienie)
  2008 Rafał Loska
Agnieszka Grajewska (wyróżnienie)
  2009 Sebastian Stecko
Beata Dudziec (wyróżnienie)
Marcin Jasiński (wyróżnienie)
  2010 Łukasz Albrecht
Jędrzej Walkowiak (wyróżnienie)
  2011 Agnieszka Bodzioch
Elżbieta Łastawiecka (wyróżnienie)
  2012 Jadwiga Gajewy
Emilia Obijalska (wyróżnienie)
Patrycja Żak (wyróżnienie)
  2013 Jakub Adamek
  2014 Tomasz Siodła
  2015 Weizhao Cai
Jarosław Granda
  2016 Piotr Legutko
  2017 Tomasz Pawlak
  2018 Dr Marta Pacia, Uniwersytet Jagielloński
     
Laureaci nagrody za wyróżnioną pracę magisterską (do 2014 roku Nagrody imienia Janiny Janikowej)
  2000 Monika Brząszcz
Konrad Patkowski
Andrzej Leniart (wyróżnienie)
Marta Sidor (wyróżnienie)
  2001 Kamil F. Dziubek
Agata Szpilska
Sławomir Zalewski (wyróżnienie)
Tomasz Zieliński (wyróżnienie)
  2002 Alicja Utrata
Michał Chodkiewicz (wyróżnienie)
Tomasz Dyląg (wyróżnienie)
Anna Więcek (wyróżnienie)
  2003 Maciej Szaleniec
Robert Pązik (wyróżnienie)
Agnieszka Wojtkowiak (wyróżnienie)
Monika Wyszogrodzka (wyróżnienie)
  2004 Robert Andrukiewicz
Agnieszka Mech
Hubert Cybulski (wyróżnienie)
Agnieszka Filiks (wyróżnienie)
Maciej Harańczyk (wyróżnienie)
  2005 Edyta Dyguda
Michał Kijak
Aneta Brud (wyróżnienie)
Marcin Nowogródzki (wyróżnienie)
  2006 Szymon Rogalski
Joanna Jankowska (wyróżnienie)
Agnieszka Puc (wyróżnienie)
Małgorzata Skubel (wyróżnienie)
  2007 Agnieszka Kusior
Monika Ludwiczak (wyróżnienie)
Emilia Obijalska (wyróżnienie)
Małgorzata Światłowska-Szczygieł (wyróżnienie)
  2008 Tomasz Kalwarczyk
Kamil Basiński (wyróżnienie)
Dariusz Markiewicz (wyróżnienie)
Tomasz Warzocha (wyróżnienie)
  2009 Mateusz Woźny
Rafał Kurczab (wyróżnienie)
Agnieszka Nowak-Król (wyróżnienie)
  2010 Jacek Ściebura
Monika Marciniak (wyróżnienie)
Artur Smaga (wyróżnienie)
  2011 Piotr Guńka
Anna Rogulska (wyróżnienie)
Jędrzej Wysocki (wyróżnienie)
  2012 Joanna Gryboś
Michał Cegłowski (wyróżnienie)
Maria Niemczyk-Wrzeszcz (wyróżnienie)
  2013 Maciej Giedyk
Adam Gorczyński (wyróżnienie)
Marcin Runowski (wyróżnienie)
  2014 Krzysztof M. Borys
Krzysztof Sozański
  2015 Wojciech Kaspera
Bartosz Orwat
  2016 Katarzyna Goliszewska
  2017 Artur Kasprzak
  201  
     
Laureaci Nagrody imienia Bronisława Znatowicza
  2005 Konrad Szaciłowski
  2006 Cezary Pietraszuk
  2007 Michał Bystrzejewski
  2008 Michał Karchier
Karol Michalak
Jerzy Wicha
  2009 Halina Kwiecień
  2010 Andrzej Mianowski
  2011 Dorota Światła-Wójcik
  2012 Grzegorz Schroeder
  2013 Joanna Czub
Henryk Figiel
Łukasz Gondek
  2014 Andrzej Molski
Anna Stachiewicz
  2015 Anna Wilk
  2016 Julita Malejko
  2017 Maria Cieślak-Golonka
  2018 Sylwia Szeligowska
Jerzy Choma
Mietek Jaroniec
     
Laureaci Nagrody imienia Aleksandra Zamojskiego
  2008 Krzysztof Kuśmierek
Ewa Kłodzińska (wyróżnienie)
Paulina Majewska (wyróżnienie)
  2009 Wojciech Chaładaj
Adam Huczyński (wyróżnienie)
Beata Plutowska (wyróżnienie)
  2010 Wojciech Płaziński
Joanna Gościańska (wyróżnienie)
Filip Zasada (wyróżnienie)
  2011 Anna M. Wołowicz
Izabela Michalak (wyróżnienie)
  2012 Szymon Bocian
Tomasz Grzyb (wyróżnienie)
Anna Lewandowska-Andrałojć (wyróżnienie)
  2013 Katarzyna N. Jarzembska
Hanna Golińska-Maźwa (wyróżnienie)
Gabriela Maniak (wyróżnienie)
  2014 Wiktor Lewandowski
     
Laureaci Nagrody imienia Jacka Rychlewskiego
  2006 Mieczysław Trochała
  2007 Tomasz Jaroń
  2008 Dominik Kurzydłowski
Radosław Włodarczyk
  2009 Artur Smaga
  2010 Szymon Śmiga
  2011 Michał J. Tomza
  2012 Piotr Garbacz
Małgorzata Szeląg
  2013 Alicja J. Urbaniak (wyróżnienie)
  2014 Wiktor Beker
  2016 Dawid Grabarek
Mercedes Kukułka
  2017 Iwona Majewska
  2018 Mgr Anna Dawid-Łękowska, Uniwersytet Warszawski
     

 

 

Stworzono dla PTChem. Wszystkie prawa zastrzeżone

Administrator strony: Dr Joanna Drzeżdżon